/ Прочитано:

385

Американски државјанин го нарушил полицискиот час во Скопје, поднесено обвинение

Со ова странскиот државјанин сторил кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик“, соопштуваат од ЈО.