/ Прочитано:

838

Експлозија во центарот на Будва

Четврток, 16 мај 2013 – Бомба експлодирала синоќа околу  22.30 часот во центарот на Будва. Од Управата на полицијата во Црна Гора соопштиле дека за сега можат да потврдат дека едно лице е повредено.

До експлозијата дошло кога пред локалот „Сан Марино“ била активирана рачна бомба. 

Полицијата го блокирала градот, а според неофицијалните податоци повреден е маж за кој се сомнева дека ја активирал бомбата. Приведени се повеќе лица.