/ Прочитано:

864

Оружен грабеж во скопско казино, украдени 380.000 денари

Вторник, 19 март 2013Две маскирани и вооружени лица рано изутрината го ограбиле казиното „Астра клуб“ на улица „Финска“ во Скопје.

Според МВР, двајцата разбојници во 2 часот и 50 минути влегле во казиното и заканувајќи им се на тројцата вработени одзеле 380.000 денари.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителите.