/Прочитано:

159

Извршен претрес во неколку стана во Скопје во врска со предметот „Плацеви на Водно“

„По барање на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска е извршен претрес во повеќе објекти. Претресот е во рамки на истражните дејствија во предметот во јавноста познат како „Плацеви на Водно“.

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција продолжува во континуитет да презема дејствија во насока на целосно расчистување на предметот“, соопштуваат од Обвинителството.

М.В